Już w poniedziałek w hali przy ul. Rychlińskiego rozpoczynamy półfinały Mistrzostw Śląska juniorek, w którym wystąpią dwie drużyny bialskiej Stali. Przed startem zmagań poprosiliśmy o komentarz trenerów BKS-u. Zapraszamy do lektury, a tymczasem życzymy powodzenia naszym siatkarkom! Spotkania codziennie od godziny 16:00! 

 

Roman Gil (trener BKS I): Wygraliśmy rundę zasadniczą przegrywając jednego tie breaka. Znamy swoją siłę i zamierzamy walczyć o pełną pulę w tym sezonie. Przypomnę, że jesteśmy drugą ekipą Śląska sprzed roku. Ala Pszczółka powoli dochodzi do siebie po urazie, pozostałe dziewczęta są w pełni sił. Więc gramy!


Krzysztof Waligórski (trener BKS II): Tak, to już półfinał, a tak nie dawno zaczynaliśmy sezon. Czas leci, a nasz zespół w dalszym ciągu jest na topie, z każdym meczem jest coraz silniejszy , sprawia coraz większe niespodzianki, a radość, jaką mają z gry dziewczyny, sprawia, że każdy kibic dopinguje nas z całego serca. 
Pomimo niepowodzeń z początku sezonu, wierzyliśmy że osiągniemy nasz cel, a nim na początku sezon był właśnie półfinał. Chcemy się w nim pokazać z jak najlepszej strony, stać nas na niespodziankę i powalczyć co najmniej o trzecie miejsce w tej grupie. Mamy kapitalną obronę, rządzi nią Oliwia Gajda, która jest najlepsza w swoim fachu, doskonale rozkłada się nam atak na skrzydła, Natalia, Marika, Róża i Hania doskonale są obsługiwane przez naszą rozgrywającą Katarzynę "Kasix "Fryczkowską, Każda dziewczyna, która wchodzi na zmianę wprowadza kolejne plusy, Kaja, Maja, Zosia, Wera, świetnie uzupełniają swoje koleżanki.
Atmosfera w zespole jest kosmiczna, wspiera nas wspaniała grupa kibiców, zawsze są z nami na dobre i na złe. Nigdy nie przestajemy wierzyć w siebie, w nasz zespół i w swoje indywidualne umiejętności. Potrafimy już wiele, a chcemy pokazać jeszcze więcej, dlatego jestem przekonany wraz z naszą El Kapitano Natalią, że zespół jest zmotywowany do walki o finał.  Pokazaliśmy już że żaden zespół w tym sezonie nie jest dla nas straszny, wspomnę że graliśmy już z Sokołem Katowice , MKS Dąbrowa Górnicza, Wieliczka, Setbol Oświęcim, Volley Dąbrowa, do każdego z tych zespołów podchodziliśmy z pokorą i koncentracją. Doceniamy każdego przeciwnika, wiemy że w tym półfinale znalazły się zawodniczki z górnej półki, ale łatwo się nie poddamy. 


Trzymajcie kciuki za Nasz Zespół i kto ma czas zapraszamy na mecz!