Zakończyły się Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek młodszych. Nasz klub w zawodach zorganizowanych w Lublinie reprezentowała para Julki Machnikowska i Gil, tegoroczne finalistki na Śląsku w tej kategorii.

 

Niestety w wyniku rozstawienia od razu nasze zawodniczki trafiły na reprezentantki Polski, "spałowiczki", wicemistrzynie Europy, więc nie trudno było przewidzieć wynik tego spotkania. Ale już w drugim meczu naszymi przeciwniczkami były zawodniczki z Pucka, dlatego dalszy udział w turnieju pozostawał sprawą otwartą.

 

- I kolejny raz los nie oszczędził naszych dziewcząt. Po wygraniu pierwszego seta, uraz uda zgłosiła Julka Machnikowska, który okazał się na tyle poważny, że musieliśmy poddać mecz i tym samym pożegnać turniej.
Jednak trzeba oddać Julkom, że pomimo 33 stopni w cieniu starały się grać do końca, co jest niezłym wyczynem i brawa dla nich. Odkujemy się za rok!
- mówi Roman Gil, trener zawodniczek bialskiej Stali.

 

Naszym siatkarkom składamy jednak ogromne gratulacje i jesteśmy dumni, że reprezentują bialski klub na szczeblu krajowym!