Juniorki młodsze BKS-u z świetnej strony pokazały się podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbywały się w Policach. Awansować do kolejnej fazy się nie udało, jednak zawodniczki bialskiej Stali pozostawiły sporo serca na parkiecie, czego gratulujemy i za co dziękujemy! 

 

Wyniki meczów BKS Stal podczas 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych:

SMS Police - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 

UKS MOSiR Jasło - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 

BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 0:3 

BKS Stal Bielsko-Biała - LTS Legionovia 0:3 

 

Komentarz Romana Gila (trener BKS Stal): Biorąc pod uwagę losowanie ćwiartek, trzeba było być wielkim optymistą, by liczyć na awans do turnieju półfinałowego. Jednak po wygraniu podgrupy z Policami i Jasłem po 3:2 nasze apetyty nieśmiało drgnęły. I powiem szczerze, choć Wrocław nie pozostawił nam złudzeń, to już z Legionovią zagraliśmy świetny mecz, mając nawet w drugiej części piłkę setową.

 

Jestem dumny z moich zawodniczek, że nie przestraszyły się bardziej renomowanych koleżanek. Fakt, że zespół BKS stanowiły dziewczyny młodsze (rocznik 2007), musi tylko cieszyć, kiedy pomyślimy o następnym sezonie. Potrzebujemy tylko spokojnego treningu, bez ingerencji nieżyczliwych ludzi.

 

Szczerze powiem, iż nie spodziewałem się, że dziewczęta zajdą tak daleko w tegorocznych rozgrywkach, więc tylko powody do radości i gratulacje dla nich. Teraz wracamy do zajęć treningowych w klubie i w VI LO, gdzie młode zawodniczki uczęszczają do klasy sportowej. Przed nami jeszcze sezon plażowy. Przypomnę tylko, że bronimy tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku, w kategorii młodziczek.