Cały czas drzemie w nas radość i duma. Bielszczanki dzięki dobrej postawie w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w Łodzi awansowały do najlepszej "8" w naszym kraju. – Jest to dowód na to, że marzenia się spełniają. Naszą największą siłą była praca zespołowa – mówi kapitanka zespołu, Ewa Kostera.

Komentarz Ewy Kostery (kapitanki juniorek BKS Stal): Jestem dumna z całego zespołu. Każda z nas oddała kawał serca na boisku. Nie wszystkie momenty w trakcie tych 3 meczów były dla nas piękne, ale udało nam się po wszystkich latach grania dostać do finałów Mistrzostw Polski. Jest to dowód na to, że marzenia się spełniają. Naszą największą siłą była praca zespołowa. Nie mamy drużyny z dużymi parametrami, dlatego musiałyśmy powalczyć razem o ten awans. Najlepszym momentem moim zdaniem była nasza wygrana w tie-breaku z KSZO. Po 2 wygranych pierwszych setach opadłyśmy z sił, jednak pokazałyśmy siłę wracając w ostatnim secie i kończąc go ostateczną wygraną.

Wyniki BKS Stal:

MKS Avia Świdnik - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 13:25, 25:20, 9:25)
 
ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (9:25, 15:25, 16:25)

BKS Stal Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (25:14, 25:22, 22:25, 23:25, 15:13)

BKS Stal: Ewa Kostera, Sara Wagner, Adrianna Stanowska, Greta Busz, Martyna Staniek, Julia Florysiak, Marta Soboń, Paulina Wisła, Iwona Susałko, Aleksandra Wójtowicz, Gabriela Jabłońska, Dominika Maciaszek, Daria Kowalik

Trener: Roman Gil