W dniu dzisiejszym przedstawiciel CEV Sandor Hoboth przeprowadził przegląd hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku w związku ze startem siatkarek naszego klubu w Europejskiej Lidze Mistrzów. Po dokładnym zapoznaniu się z obiektem i sprawdzeniu jego parametrów technicznych został on dopuszczony do rozgrywek Ligi Mistrzów.
Niestety mimo usilnych starań nie udało się zatwierdzić hali w Bielsku, która okazała się za wąska do rozgrywek europejskich.

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów rozegrana zostanie według zmienionych zasad gdyż do rozgrywek zgłosiło się tylko 15 zespołów. Według wstępnych ustaleń CEV zespoły zostaną podzielone na pięć grup po 3 drużyny każda. Rozgrywki będą składać się z 3 miniturniejów, w których gospodarz spotka się dzień po dniu z drużynami ze swej grupy (np turniej w Polsce wyglądałby następująco: dzień 1 - BKS - drużyna 1, dzień 2 - BKS - drużyna 2). Tak więc u siebie grało by się 2 mecze z rzędu a na wyjazdach tylko po jednym u każdego z przeciwników. W ten sposób każda drużyna rozegra 4 mecze w grupie, z której do 1/4 finału awansują mistrzowie i najlepsza drużyna z 2 miejsca. Gospodarz Final Four, ma zapewniony awans do półfinału. Jeżeli gospodarz finału zajmie pierwsze miejsce w grupie to do 1/4 finału awansuje drużyna, która ma 2 wynik wśród tych z 2 miejsca.
Losowanie grup odbędzie się 12 października w Wiedniu, a finał odbędzie się na Wyspach Kanaryjskich gdzie gospodarzem będzie drużyna Marichal Tenerife.