W dniach od 15 do 18 lutego hala BKS Stal stała się areną niezwykłej rywalizacji, gdyż gościła finał Mistrzostw Śląska Juniorek Młodszych w piłce siatkowej. Po kilku dniach zaciętych zmagań, drużyna gospodarzy, BKS Stal Bielsko-Biała, triumfowała nad rywalkami, zdobywając tytuł mistrza!

Wspaniałe widowiska, niezliczone emocje i niezapomniane momenty towarzyszyły temu wydarzeniu przez cały czas trwania finału Mistrzostw Śląska. BKS Stal rozpoczął swoją dominację już od fazy grupowej, gdzie pokonał pewnie kolejno zespoły Volley Dąbrowa Górnicza i MKS Dąbrowa Górnicza, oba spotkania zakończone wynikiem 3:0. To był tylko początek imponującej serii zwycięstw.

W półfinale BKS Stal stanęło naprzeciwko TS/Stal Śrubiarnia SMS Żywiec. Mimo zaciętej rywalizacji, bielszczanki okazały się lepsze, wygrywając 3:1 i awansując do finału, gdzie czekał na nie jeszcze jeden trudny pojedynek.

W finale BKS Stal zmierzył się z JKS SMS Jastrzębie. Mecz był pełen napięcia i emocji. I set padł łupem zawodniczek z Jastrzębia, lecz to tylko zmotywowało zawodniczki bialskiej Stali do intensywniejszej pracy. W II secie gra BKS-u mogła się podobać, i kiedy podopieczne Romana Gila odskoczyły na wynik 20:13 było jasne, że doprowadzą one do wyrównania w setach. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wygraną BKS-u, tak samo, jak dwa kolejne sety i to BKS triumfował wynikiem 3:1, zdobywając tytuł mistrza Mistrzostw Śląska Juniorek Młodszych w piłce siatkowej!

Poza zespołowymi sukcesami, wyróżnione zostały także indywidualne osiągnięcia zawodniczek. Nagrodę MVP turnieju otrzymała Julia Machnikowska z BKS Stal, zaś najbardziej wartościową zawodniczką finału okazała się Mariia Klymenko, również z BKS Stal. Dodatkowo, wyróżnienia przyznano dla najlepszych w poszczególnych pozycjach na boisku: Oliwia Gajda (najlepsza libero), Emilia Sopecka (najlepsza środkowa), Alicja Pszczółka (najlepsza przyjmująca), Lena Błachut (najlepsza rozgrywająca), Mendera Wiktoria (najlepsza atakująca) oraz Rotkegel Agnieszka (najlepsza zagrywająca).

Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych w piłce siatkowej dostarczyły nie tylko sportowych emocji, ale również podkreśliły talent i zaangażowanie młodych siatkarek. Gratulujemy wszystkim drużynom za wspaniałe występy oraz zawodniczkom nagrodzonym za swoje wyjątkowe osiągnięcia podczas turnieju. Dziękujemy także wszystkim kibicom za doping oraz sponsorom, którzy pomogli nam, aby to przedsięwzięcie nabrało prestiżu.