Juniorki BKS Stal odniosły spektakularny sukces podczas zmagań z okazji jubileuszowego turnieju w Wieliczce. W weekend, 23-24 września, młode zawodniczki zaprezentowały się w wyjątkowo imponujący sposób, zdobywając złoty medal po zaciętych pojedynkach na parkiecie.

Faza grupowa: Dominacja od pierwszego sygnału

Nasze juniorki rozpoczęły rywalizację w fazie grupowej 23 września. Już od pierwszego meczu dawały do zrozumienia, że nie zamierzają łatwo oddać zwycięstwa swoim przeciwnikom. W starciu z drużyną Jedynka Tarnów, zawodniczki BKS Stal pewnie zwyciężyły 2:0, osiągając wynik 25:14 oraz 25:12. Kolejny mecz przyniósł emocje, gdy zmierzyły się z Wisłą Kraków. Choć rywalki nieco zaskoczyły nasze zawodniczki, to ostatecznie BKS Stal wygrał 2:1, z wynikami 25:13, 21:25, 15:13. W trzecim spotkaniu grupowym, z Karpatami Krosno, nie było już takiej walki, a bialskie juniorki odniosły pewne zwycięstwo 2:0 (25:17, 25:19).

Faza pucharowa: Pewny krok w stronę złota

Po dominującej fazie grupowej, juniorki BKS Stal przystąpiły do półfinału, w którym stanęły naprzeciw drużyny Sandecji Nowy Sącz. Tutaj również nie było żadnych wątpliwości co do zwycięstwa. Zawodniczki BKS Stal pokazały swoje umiejętności i pewnie triumfowały 2:0, z wynikami 25:17, 25:19.

Finał: Przegrany set nie podciął "skrzydeł"

Najważniejszy moment turnieju nadszedł w meczu o 1. miejsce, gdzie juniorki BKS Stal zmierzyły się z drużyną gospodyń, MKS MOS Wieliczka. To był pojedynek na najwyższym poziomie, pełen niesamowitych akcji i emocji. Niestety, w pierwszym secie nasze zawodniczki uległy rywalkom 22:25. Jednak od drugiego seta dominacja BKS Stal była niepodważalna. Zwycięstwo w drugim secie wynikiem 25:15 oraz trzecim setem 15:10 zapewniło zawodniczkom BKS Stal triumf w prestiżowym turnieju, który sportowo i organizacyjnie stał na wysokim poziomie.

Komentarz Romana Gila (trenera juniorek BKS Stal): - Cieszy mnie miejsce jak i poziom gry zespołu. Powoli się zgrywamy, nowe zawodniczki wchodzą w system, praca wykonana na obozie w Jastarni daje efekty. Najlepszą zawodniczką BKS uznano Emilkę Sopecką, a MVP turnieju Klaudię Wróbel. Czekamy na start rozgrywek.