W hali BKS Stal w Bielsku-Białej rozpoczęły się Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych w piłce siatkowej, a pierwszy dzień zawodów dostarczył niezwykłych emocji i widowiskowych pojedynków. Jednym z najbardziej wyróżniających się zespołów tego dnia była drużyna gospodarzy, BKS Stal Bielsko-Biała, która zdecydowanie zaprezentowała swoją dominację na parkiecie.

W pierwszym spotkaniu turnieju BKS Stal Bielsko-Biała stanęło naprzeciwko rywalek z Volley Dąbrowa Górnicza. Już od pierwszego seta było widać, że zawodniczki z Białej nie zamierzają dawać rywalkom żadnych szans. Skuteczna gra atakujących, solidna obrona i perfekcyjne zagrywki pozwoliły im wygrać wszystkie trzy sety zdecydowanym rezultatem 25:12, 25:17, 25:14. To był imponujący początek turnieju dla BKS Stal, który sygnalizuje ich wysoką formę i determinację do zdobycia mistrzostwa. Tytuł MVP przypadł zawodniczce bialskiej Stali, Alicji Pszczółce!

Kolejne widowisko miało miejsce w starciu TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec z UKS ŹRÓDEŁKO Katowice. Podobnie jak w poprzednim meczu, jedna drużyna okazała się wyraźnie lepsza od drugiej. Tym razem to zespół TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec był bezapelacyjnym liderem na boisku. Pomimo starań zawodniczek z Katowic, nie zdołały one zagrozić przeciwnikom, którzy pewnie kontrolowali przebieg spotkania. Wynik 3:0 (25:22, 25:15, 25:11) potwierdzał dominację TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec i ich aspiracje na dalsze sukcesy w turnieju.

Po pierwszym dniu rywalizacji w Mistrzostwach Śląska Juniorek Młodszych w piłce siatkowej możemy spodziewać się jeszcze większych emocji w kolejnych meczach! Zespół bialskiej Stali do rywalizacji wraca w piątek, kiedy to zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.