Ogromny sukces siatkarek bialskiej Stali - podopieczne Romana Gila sięgnęły po srebrny medal mistrzostw śląska juniorek młodszych - gratulujemy!

W pierwszym meczu finałów Mistrzostw Śląska Juniorek Młodszych siatkarki bialskiej Stali pokonały zespół z Jastrzębia 3:0. Dzień później, w sobotę, Juniorki młodsze wygrały MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 i już miały pewny medal koloru srebrnego. O Mistrzostwo Śląska przyszło im stoczyć batalię z zespołem z Żywca.

Finalnie podopieczne Romana Gila zakończyły zmagania na 2.miejscu - BKS Stal wicemistrzem Śląska Juniorek Młodszych. Agnieszka Gąstała została najlepszą zagrywającą, natomiast Julia Machnikowska najlepszą rozgrywającą turnieju finałowego Mistrzostw Śląska.

Brawa dla całej drużyny i już teraz życzymy powodzenia na arenie krajowej!

Komentarz Romana Gila (trenera kadetek BKS Stal): Wygraliśmy srebrny medal MŚ kadetek. Spokojny mecz z Jastrzębiem, bez szans z Żywcem, i kapitalny mecz z Dąbrową Górniczą. Ze stanu 0:2, do 3:2 i ogromny sukces. Jestem szczęśliwy i niezmiernie dumny z dziewcząt. Powtórzyliśmy srebro z zeszłego sezonu z młodziczek. W turnieju wyróżniono Agnieszkę i Julkę, (odpowiednio zagrywająca i rozgrywająca), ale brawa należą się dla wszystkich zawodniczek naszego zespołu. Teraz czekamy na losowanie i jedziemy na ćwiartki. Trzymajcie kciuki!

Skład zespołu: Gil Julia - kapitan, Machnikowska Julia, Filiks Alicja, Pyka Karolina, Grabowska Iga, Sopecka Emilia, Gąstała Agnieszka, Kokosza Zuzanna, Wójcik Inga, Szlosarczyk Magdalena  Podworska Zuzanna, Wiewióra Angelika i Frąc Kinga