VK UP Olomouc - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 22:25, 18:25, 23:25)

BKS Stal: Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Witowska, Szlagowska, Gajewska, Szczygłowska (libero) oraz Kazała, Wawrzyniak, Dąbrowska, Janiuk, Drabek (libero).

W siódmym sparingu tego lata BKS Stal Bielsko-Biała odniósł piąte zwycięstwo. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka po raz trzeci zagrały z VK UP Olomouc, jednak tym razem na wyjeździe. Bielszczanki wygrały 3:1 przegrywając tylko pierwszego seta.

Mecz w Ołomuńcu był okazją do powrotu "na stare śmieci" dla dwóch naszych zawodniczek: Andrei Kossanyiovej, która grała w tamtejszej drużynie dwa lata temu zdobywając m.in. Mistrzostwo Czech, jak i Gabrieli Orvosovej, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy VK UP. Obie Czeszki rozpoczęły mecz w wyjściowym składzie bialskiej Stali i obie zakończyły to spotkanie z dwucyfrową liczbą punktów.

Jeśli chodzi o sam mecz to bielskie zawodniczki przegrały tylko w pierwszej odsłonie meczu. W drugiej i czwartej pomimo wyrównanej gry udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Największą przewagę bielski zespół osiągnął w trzecim secie, kiedy to zwyciężył do 18.

Najlepszą zdobyczą punktową mogą pochwalić się Gabriela Orvosova i Dominika Witowska, któe zdobyły po 15 punktów. Na szczególną uwagę zasługuje skuteczność ataku Wito (77%) oraz aż 5 punktów zdobytych blokiem.

Jutro drugi mecz w Ołomuńcu, a później już tylko dwa mecze we Wrocławiu i rozpoczniemy sezon ligowy!