Turniej Mikołajkowy o Puchar Prezesa BKS Stal, który w miniony weekend odbył się w hali przy ul. Rychlińskiego, podsumowujemy z koordynatorem turnieju, trenerem Jarosławem Krystianem.

 

- Bardzo się cieszę że udało nam się zorganizować turniej mikołajkowy dla naszych dzieciaków z roczników 2015-2016 oraz 2013-2014. Myślę, że było wielu entuzjastów zorganizowania tego turnieju, bo tak naprawdę chodziło tutaj o wspaniałą zabawę i sprawienie przyjemności chłopakom. Jestem mile zaskoczony poziomem tego turnieju. Naszymi przeciwnikami były zespoły, gdzie od lat praca z młodzieżą stoi na bardzo dobrym poziomie. Dla mnie oraz Szymka Nikla ten turniej był ze sportowego punktu widzenia odpowiedzią, gdzie jesteśmy pod kątem szkolenia i jak zawodnicy będą się prezentowali na tle silnych rywali, którzy trenują dłużej od naszych grup. My tak naprawdę rozpoczęliśmy treningi po wcześniejszym naborze od sierpnia tego roku więc czasu nie było zbyt wiele. Dla nich był to pierwszy sprawdzian z innymi drużynami i ogromne przeżycie.

 

Chłopcy moim zdaniem poszli do przodu. Zrobili postęp sportowy, co mnie bardzo cieszy. Idziemy w dobrym kierunku. Cieszy mnie również to, że po latach posuchy reaktywowanie młodzieży powiodło się. Młodzież bardzo chętnie garnie się do nas. Mam świadomość, że jest jeszcze wiele do zrobienia w tej materii, ale krok po kroku idziemy do przodu. Przy okazji chciałbym podziękować Januszowi Olszowskiego i Mirkowi Kobędzy, członkom zarządu sekcji piłki nożnej BKS STAL za pomoc w organizacji turnieju. To wielcy orędownicy piłki młodzieżowej.