Okres "bezkrólewia" w bialskiej Stali nie trwał długo. Zarząd klubu powierzył misję prowadzenia I drużyny Arkadiuszowi Ruckiemu. Niegdyś świetnemu piłkarzowi, który ostatnio prowadził KS Międzyrzecze. Z tym zespołem Rucki awansował z A-klasy do "okręgówki" i w pierwszym sezonie zdołał wywalczyć wicemistrzostwo ligi, ustępując jedynie rezerwom Rekordu. 

 

Arkadiusz Rucki urodził się 2 czerwca 1982 roku. Prywatnie jest on bratem Dariusza Ruckiego, który dla BKS-u rozegrał ponad 100 spotkań. Jak podkreślił D. Rucki na łamach klubowej strony bialskiej Stali, to właśnie Arek zaszczepił w nim pasję do futbolu. Nowy trener bialskiej Stali jest wychowankiem BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, z którym przebrnął przez wszystkie szczeble młodzieżowe aż do I drużyny. Później nastąpił etap wypożyczeń do Koszarawy Żywiec oraz LKS-u Bestwina, po czym A.Rucki zdecydował się na wyjazd do Niemiec. 

 

Za naszą zachodnią granicą A. Rucki spędził 15 lat, jednak nie porzucił swojej pasji do futbolu. Występował on w zespole z niższych lig, Team Sylt. Sylt to wyspa położona na Morzu Północnym. Z uroku tego miejsca podczas okresów przygotowawczych korzystały kluby z Bundesligi jak: Wolfsburg czy HSV, z którym A. Rucki miał przyjemność "sparować". 

 

Po powrocie do Polski A. Rucki występował w Cukrowniku Chybie, a następnie przeniósł się do KS-u Międzyrzecze. Tam zastąpił na stanowisku trenera znanego doskonale kibicom bialskiej Stali, Daniela Bąka. A. Rucki był związany z tym klubem od czerwca 2018 roku aż do końca sezonu 2022/2023. Przełomowym etapem dla klubu z Międzyrzecza było lato 2021. To wówczas klub zasiliło aż 14 zawodników, o uznanej "marce" w naszym regionie. W parze z udanymi transferami poszły sukcesy. W sezonie 2021/2022 KS zdobył mistrzostwo bielskiej A-klasy, a minione rozgrywki - jako beniaminek - zakończył na 2. miejscu, niemal do końca dotrzymując tempa fenomenalnie spisującym się rezerwom Rekordu. 

 

Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania. Arkadiusz Rucki zastąpił na stanowisku trenera bialskiej Stali Kamila Sekułę i pod jego okiem zespół przygotowywać będzie się do rundy wiosennej. - BKS to niesamowity klub, z świetnymi kibicami, którym chcemy dać - wspólnie z drużyną - wiele radości na koniec sezonu. Potencjał w zespole jest spory, dlatego cieszę się, że tu jestem - mówi A. Rucki, z którym rozmowa okaże się już wkrótce na naszej stronie. 

 

Arku, życzymy powodzenia w bialskiej Stali! 

 

Fot. Magdalena Mroczko/KS Międzyrzecze