Za nami ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek w piłce siatkowej. Siatkarki BKS-u osiągnęły duży sukces, wygrywając 3 z 4 meczów i ostatecznie awansowały do półfinału rozgrywek krajowych.

Wyniki BKS-u podczas ćwierćfinału MP:


Podgrupa A

BKS STAL Bielsko-Biała - MKS Kalisz 0:3 (17:25, 13:25, 12:25)

BKS STAL Bielsko-Biała - KS Metro Warszawa 3:2 (25:21, 19:25, 25:23, 22:25, 15:11)

Runda finałowa

MUKS Sparta Warszawa - BKS STAL Bielsko-Biała 0:3 (9:25, 16:25, 18:25)

BKS STAL Bielsko-Biała - ECO AZS Uni Opole 3:0 (25:14, 25:17, 25:13)

BKS Stal: Susałko, Wójtowicz, Kowalik, Soboń, Drużkowska, Kostera, Staniek, Busz, Świerkot, Maciaszek, Jabłońska, Florysiak, Wisła, Stanowska

Komentarz Romana Gila (trenera juniorek BKS Stal): Tak naprawdę turniej dla nas rozpoczął się od drugiego dnia. Na starcie mierzyliśmy się z ekipą z Kalisza i wiedzieliśmy, że w osłabionym składzie będzie nam ciężko w tym starciu. Zależało mi na tym, aby ta porażka nie podcięła skrzydeł zawodniczkom i to się udało. Po bardzo ciężkim boju wygraliśmy z Metro Warszawa i awansowaliśmy do rundy finałowej. Trzeba sobie także powiedzieć szczerze, trafiliśmy do jednej z najmocniejszych podgrup w Polsce. Mecz z Metrem był dla nas kluczowy, ponieważ pozwolił nam myśleć o tym, że możemy grać dalej. 

Kolejne dwa mecze to była nasza dominacja i pokaz dobrej siatkówki. Zasłużenie awansowaliśmy do półfinału mistrzostw Polski. Gratuluję przede wszystkim dziewczynom. Każda z nich zagrała na miarę swoich możliwości, każda z nich dołożyła swoją "cegiełkę" do tego sukcesu. Chwała im za to, że ich morale nie podupadły. Teraz czekamy na losowanie. Jesteśmy spokojni i cieszymy się z tego, co mamy.