– Jesteśmy dumni, że byliśmy w tym finale. Wiele zespołów chciało by być na naszym miejscu, bo to duży zaszczyt. Dziewczynom należą się brawa i szacunek – mówi po finale mistrzostw Polski trener juniorek bialskiej Stali, Roman Gil. 

Komentarz Romana Gila (trenera juniorek BKS Stal): Nikt nam nie podarował gry w finale mistrzostw Polski juniorek. Dziewczyny same, swoimi umiejętnościami udowodniły, że są w stanie być w najlepszej "8" w naszym kraju. Sam finał pokazał nam jednak, że daleko nam do zespołów, które stanowią o sile polskiej siatkówki młodzieżowej. Graliśmy swoimi wychowankami i sam występ był dla nas zaszczytem. Dziewczyny starały się w każdym meczu, ale siła zespołów była na tle duża, że nie ugraliśmy nic od strony sportowej. 

Sam wyjazd był dla nas jednak nagrodą za 7 lat wspólnej pracy. Jesteśmy dumni, że byliśmy w tym finale. Wiele zespołów chciało by być na naszym miejscu, bo to duży zaszczyt. Dziewczynom należą się brawa i szacunek. Uważam, że był to nasz najlepszy sezon, zwieńczony finałem mistrzostw Polski i mistrzostwem Śląska. Wyniki BKS Stal: 

BKS STAL BIELSKO-BIAŁA - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (13:25, 19:25, 12:25)
 
UKS ATENA WARSZAWA  - BKS STAL BIELSKO-BIAŁA 3:0 (25:15, 25:15, 25:15)
 
BKS STAL BIELSKO-BIAŁA - ENEA ENERGETYK POZNAŃ  0:3 (8:25, 17:25, 17:25)

BKS Stal: Ewa Kostera, Sara Wagner, Adrianna Stanowska, Greta Busz, Martyna Staniek, Julia Florysiak, Marta Soboń, Paulina Wisła, Zofia Łącka, Iwona Susałko, Aleksandra Wójtowicz, Gabriela Jabłońska, Dominika Maciaszek, Daria Kowalik

Trener: Roman Gil