Anna Miros, starszym kibicom znana pod nazwiskiem Podolec, w czerwcu oficjalnie zakończyła karierę. Atakująca grała w czołowych, europejskich klubach z Rosji, Włoch czy Rumunii. Siatkarka dała się również poznać ze świetnej strony sympatykom BKS Stal Bielsko-Biała. Teraz utytułowana zawodniczka wraca do bialskiej Stali i poprowadzi zespół juniorek. 
 
Po ukończeniu SMS w Sosnowcu Anna Miros przez kilka lat reprezentowała barwy BKS Stal Bielsko-Biała, skąd wypłynęła na szerokie “fale”. Zawodniczka ma na swoim koncie: złoty medal Mistrzostw Polski 2004 i Puchar Polski 2006 zdobyte z BKS-em Stal Bielsko-Biała.  Od sezonu 2008/2009 występowała we włoskiej Serie A, w drużynie Asystelu Novara. 10 lutego 2009 roku przeszła operację barku, po której poddana była długotrwałej rehabilitacji. Na sezon 2010/2011 wróciła Miros wróciła do klubu z Bielska Białej, zdobywając Superpuchar Polski. 
 
 W 2003 roku, kiedy kadra Andrzeja Niemczyka po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo Europy, była najmłodszą zawodniczką drużyny. – Zdecydowanie była to jedna z najpiękniejszych chwil. Byłam wdzięczna trenerowi Andrzejowi Niemczykowi, że na mnie postawił i zabrał na te mistrzostwa. Było to dla mnie bardzo duże wyróżnienie i nobilitacja. Czułam, że zrobiłyśmy coś dużego, co zapisze się w historii polskiej siatkówki i że ja będę jej częścią – powiedziała w rozmowie z siatka.org była zawodniczka BKS-u. 
 
Na koncie była atakująca, przyjmująca oraz środkowa kadry ma też na koncie występ w igrzyskach olimpijskich w Pekinie oraz medale w młodszych kategoriach wiekowych. Była m.in. mistrzynią Europy juniorek i brązową medalistką MŚ juniorek i kadetek. W sumie w biało-czerwonych barwach rozegrała 171 spotkań.
 
Łącznie zawodniczka z Łańcuta ma w swoim dorobku 2 złote medale Mistrzostw Polski, 2 Puchary Polski, Superpuchar naszego kraju, a także Puchar CEV. Ponadto siatkarka ma także w swojej kolekcji srebrne i brązowe krążki Mistrzostw Polski, a także 2 miejsce w Mistrzostwach Włoch.
 
– Każdy zdobyty medal miał swój smak, ale wszystkie są dla mnie tak samo ważne. Były okupione dużym wysiłkiem, hektolitrami wylanego potu i niestety często bólem. Medal mistrzostw Europy w Turcji był moim pierwszym medalem w seniorskiej siatkówce. To on otworzył worek sukcesów, które później się potoczyły. Ten medal wspominam najmilej. Przede wszystkim dlatego, że nikt się go nie spodziewał. Nikt w nas nie wierzył. Byłyśmy niespodzianką tych mistrzostw. Złoto zdobyte na parkiecie przeciwnika smakowało pięknie – dodaje Miros. 
 
Po wielu latach wspaniałej kariery Anna Miros prowadzić będzie zespół juniorek BKS Stal Bielsko-Biała. Na ławce trenerskiej była siatkarka bialskiej Stali zastąpi Pawła Wrzeszcza, któremu dziękujemy za pracę w BKS-ie i życzymy powodzenia na trenerskim “szlaku”.