W drugim sparingu przed startem nowego sezonu BKS Stal zremisował 2:2 z IV-ligową Spójnią Landek po dobrej grze podopiecznych Kamila Sekuły.

Spójnia Landek - BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

Bramki:

1:0 Pisarek (1')

1:1 Markov (51')

2:1 ... (71')

2:2 Pilch (89')

BKS Stal: Testowany zawodnik (Syc) - Lech, Padło, Czyż, testowany zawodnik, Markov, Janik, Kozioł, Łoś, testowany zawodnik, Lewandowski oraz Kalamus, Mieszczak, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Borutko, Pilch, testowany zawodnik

Spotkanie zaczęło się idealnie dla landeczan. Już po 30 sekundach gry gospodarze cieszyli z bramki, gdy Dawid Pisarek głową pokonał bramkarza BKS-u. I to było tyle jeśli chodzi o bramkowe łupy w tej części meczu. Jego tempo nie należało do bardzo zawrotnych. W 12. minucie groźny strzał z dystansu oddał Dawid Lech, jednak piłka minęła bramkę. Spójnia natomiast dwukrotnie stanęła przed szansą na zdobycie bramki. W obu sytuacjach bardzo dobrze interweniował testowany bramkarz BKS-u.

Znacznie lepsze widowisko zobaczyli kibice w drugiej połowie. Bialska Stal po zmianach postawiła na odważniejszą grę w ofensywie. To przyniosło zamierzony rezultat w 51. minucie, gdy Mykola Markov skutecznie dobił piłkę odbitą od bramkarza. Chwilę później BKS mógł prowadzić, lecz testowany zawodnik trafił w słupek.

W 71. minucie sytuacja ta zemściła się dla bialskiej Stali w 71. minucie, gdy bramkarz czerwono-żółto-zielonych został zaskoczony strzałem z dystansu. Ostatecznie BKS odwrócił losy meczu w samej końcówce, gdy Jakub Pilch głową ulokował piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego