W środę 5 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2004/05 rozpoczęli piłkarze bialskiej Stali. Zajęcia odbywają się w hali sportowej SP 36 oraz na własnych obiektach. W ramach gier przedezonowych druzyna weźmie udział w turnieju halowym w Chrzanowie w dniu 9 stycznia. W imprezie wezmą udział drużyny Legii Warszawa, Zagłębia Sosnowiec, Beskidów Andrychów i Trzebini Sierszy. Początek spotkań o godzinie 10.00.
W trakcie przygotowań zostanie rozegranych 11 sparingów z Zagłębiem Sosnowiec, Pasjonatem Dankowice, Góralem Żywiec, Beskidem Skoczów, Walcownią Czechowice, Iskrą Pszczyna, Zaporą Porąbka, Koszarawą Żywiec, Skawą Wadowice, MK Katowice i Hejnałem Kęty.
Na przełomie stycznia i lutego piłkrze BKS-u wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Międzybrodzia Bialskiego.
W kadrze drużyny zaszły małe zmiany, zgodę na zmianę barw klubowych otrzymali Dominik Natanek, Artur Suchy i Daniel Sobejko. Prowadzone są rozmowy z zawodnikami IV-ligowymi mającymi wzmocnić drużynę.
W pierwszych zajęciach brali udział wszyscy zawodnicy z kadry I zespołu za wyjątkiem przechodzącego rehabilitację Piotra Czaka oraz chorych na grypę Rafała Malinki i Dariusza Gębali