W dniu 5 lipca przygotowania do sezonu pod kierunkiem trenera Tadeusza Pankiewicza rozpoczęli piłkarze bialskiej stali.
W przygotowaniach do nowego sezonu uczestniczy 22 zawodników. Przed zespołem postawiono jeden cel, powrót do IV ligi w bieżącym sezonie.
Po spadku do ligi okręgowej z zespołu odeszli: Maciej Browarski, Krzysztof Mikoś, Michał Goły, Paweł Rak, Wojciech Góral, Piotr Hanzel, Stanisław Kleszcz, Paweł Jurasz, Gracjan Haka, Jarosław Jankowski i Jerzy Mika.
Nierozstrzygnięta pozostaje kwestia gry w BKS-ie , Dominika Natanka, Przemysława Suchowskiego i Tomasza Suchowskiego.
Nowe umowy z klubem podpisali: Dariusz Gadzina, Tomasz Gąsiorek, Daniel Lech, Sławomir Białek, Szymon Kasiński, Daniel Sobejko, Artur Suchy, Krzysztof Targosz, Maciej Genc i Krystian Papatanasiu.
Z nowych zawodników w BKS-ie zagrają: Piotr Czak, Rafał Malinka i Mariusz Gałgan oraz wychowankowie klubu: Adrian Olecki, Sławomir Kuźniewicz, Adrian Walczyszyn, Marek Prochowski, Dariusz Gębala.
Zawodnicy BKS-u do nowego sezonu przygotowują się na boisku LKS Goczałkowice, trenując od poniedziałku do piątku.
Plan sparingów:
- 17 lipca – Hutnik Kraków – 11.00 Brenna,
- 21 lipca – Iskra Pszczyna – 17.00 Pszczyna,
- 24 lipca – Zagłębie Sosnowiec - 11.00 boisko Rekordu Bielsko-Biała
- 28 lipca – Zapora Porąbka – 17.00 BKS,
- 31 lipca – Góral Żywiec – miejsce do ustalenia

Po spadku do ligi okręgowej nastąpiły zmiany w Zarządzie Sekcji Piłki Nożnej.
Z dniem 30/06/2004 ustąpił zarząd w składzie Zbigniew Garbacz, Czesław Świstak, Ryszard Bortliczek, Eugeniusz Kulik i Dariusz Gadzina. Członkowie sekcji wybrali nowy Zarząd w składzie: Ryszard Wiklik - Prezes, Kazimierz Kwaterski - Wiceprezes, Andrzej Pyć -Sekretarz.
Głównym celem nowego trenera i zarządu jest stworzenie drużyny, która w czerwcu będzie świętować awans do IV ligi. W związku z tym zawodnikom utrzymano dotychczasowe kwoty kontraktowe, oraz ustalono premie meczowe i premię za awans.