Mecze z Czarnymi Jaworze zawsze należą do tych spotkań, gdzie atmosfera należy do więcej niż wyśmienitych. Nie inaczej zapowiada się niedzielne spotkanie!

 

W nadchodzącą niedzielę, 16 kwietnia, BKS Stal Bielsko-Biała zmierzy się z drużyną Czarnych Jaworze w meczu Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej. BKS Stal, który w poprzednim meczu odniósł wysokie zwycięstwo nad Pasjonatem Dankowice, będzie chciał kontynuować dobrą grę. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Pilch, który w poprzednim meczu zdobył dwie bramki i jest w świetnej formie, jednak na brawa zasługuje cały zespół. Choć BKS zajmuje 4. miejsce w rundzie wiosennej, to w klasyfikacji ogólnej plasuje się dopiero na 14. pozycji, dlatego też czerwono-żółto-zieloni będą dążyć do zdobycia kolejnych punktów.

 

Przed nami mecze z Czarnymi i GLKS-em - myślę, że to będą ekipy podobne do Pasjonata, który w moim przekonaniu zasługuje, aby być wyżej w tabeli. Dankowiczanie swobodnie operują piłką, stwarzają sobie sytuacje strzeleckie, ale jedynym mankamentem tego zespołu jest defensywa. Liczba straconych bramek Pasjonata nie jest przypadkowa i potrafiliśmy tę słabość wykorzystać. Mamy w zespole zawodników o określonej jakości, co zostało potwierdzone w tym spotkaniu. 

 

Pasjonat zwłaszcza w drugiej połowie prowadził grę. Nie udało nam się długo utrzymać dwubramkowego prowadzenia. Mecz toczył się w dużym napięciu. My dziś jako BKS nie mamy żadnego marginesu błędów. Nie możemy grać radosnego futbolu. Musimy być skuteczni w obronie i ataku. Chciałbym, aby przed "majówką", w trakcie której zagramy trzy mecze nasz bilans punktowy był jak największy. Na razie udaje nam się to zrobić. W 4 meczach zdobyliśmy 9 punktów. Jest to wynik bardzo dobry. Oczywiście nie bujamy w obłokach, bo wiemy jak dużo pracy jeszcze przed nami. Mamy jeszcze 11 spotkań i w każdym chcemy wygrać. Czy to się uda zrobić? Czas pokaże - mówił po ostatnim meczu trener Paweł Krzysztoporski. 

 

Czarni Jaworze, mimo porażki w ostatnim meczu z LKS-em Łąka 0:3, walczą o podium. W poprzednim meczu z BKS-em, Czarni odnieśli wysokie zwycięstwo, dlatego też z pewnością nie będą łatwym przeciwnikiem. Spotkanie zapowiada się emocjonująco i warto się na nie wybrać, aby kibicować i cieszyć się z dobrej piłki.

 

Czarni Jaworze - BKS Stal Bielsko-Biała, 16.04.2023 r. (niedziela), g. 15:00 | Jaworze, ul. Koralowa 19