Kolejny świetny mecz bialskiej Stali! W arcyważnym spotkaniu BKS pokonuje LKS Łąka aż 5:0. Brawa dla zespołu!

BKS Stal Bielsko-Biała - LKS Łąka 5:0 (4:0)

Bramki:

1:0 Czyż (6')

2:0 Dokudowiec (9')

3:0 Dokudowiec (33')

4:0 Pilch (37')

5:0 Pilch (55')

BKS Stal: Syc - Kalamus, Czyż (46' Lech), Dancik, Waliczek, Zieliński (66' Mieszczak), Markov (66' Borutko), Janik, Łoś, Dokudowiec (66' Wojtyłko), Pilch

W poczynaniach bialskiej Stali widoczna była determinacja od pierwszego gwizdka sędziego. Po świetnym meczu z LKS-em Bestwina podopieczni Pawła Krzysztoporskiego podtrzymali dobrą dyspozycję, a być może należy stwierdzić, iż pokazali się z jeszcze lepszej strony w dzisiejszym spotkaniu, Na efekty długo nie trzeba było czekać…

Już w 6. minucie gospodarze cieszyli się z prowadzenie. Rzut wolny z bocznego fragmentu boiska wykonywał Dariusz Łoś i sprytnym strzałem zaskoczył defensywę LKS-u z golkiperem na czele, a piłkę do bramki trącił Tomasz Czyż. 3. minuty później było już 2:0. Piękny przerzut Tomasza Janika na Kamila Dokudowca, a te w sytuacji sam na sam zachowuje zimną krew i wcinką lokuje piłkę w siatce. Co ciekawe, to nie były jedyne próby BKS-u w początkowej fazie meczu. Golkiper gości jednak zatrzymał próby Dokudowca oraz Jakuba Pilcha.

“Uskrzydleni” zawodnicy BKS-u nie zamierzali poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu. W 25. minucie ponownie umiejętnościami wykazał się bramkarz LKS-u, tym razem broniąc “setkę” Łosia. W 33. minucie był jednak bezradny, gdy Dokudowiec zrobił pożytek z błędu defensywy przyjezdnych. Do przerwy bialska Stal wygrywała 4:0. W 37. minucie Pilch z bliskiej odległości zamknął oskrzydlającą akcję swej drużyny,.

Druga połowa rozpoczęła się równie dobrze dla gospodarzy, co pierwsza. W 55. minucie ponownie trafienie fetował Pilch. Napastnik wykazał się snajperskim kunsztem mijając bramkarza i lokując piłkę do pustej siatki. Chwile wcześniej bliski szczęścia był Łoś, lecz tym razem na przeszkodzie stanął słupek. Od tego momentu bialska Stal włączyła tryb ekonomiczny. Kilka razy LKS zagroził bramce BKS-u, jednak za każdym razem “na posterunku” był Syc. Ostatecznie wynik z 55. minuty nie uległ zmianie.

ZAPIS RELACJI LIVE:

- Zawodnicy już w tunelu, zaraz zaczynamy spotkanie!

1' Zaczynamy!

2' Dokudowiec z wolnego, z największym trudem broni bramkarz.

4' To mogła być dobra próba. Waliczek podaje do Pilcha, w ostatnim momencie podanie przecina obrońca LKS-u.

5' Ależ podanie Mykoli Markova do Dokudowca! Ten drugi wychodzi sam na sam - górą bramkarz gości.

6' Prowadzimy 1:0!!! Dariusz Łoś przymierza bezpośrednio z rzutu wolnego z bocznego fragmentu boiska!

9' I mamy 2:0!!! Tomasz Janik świetnym podaniem uruchamia Dokudowca, a ten sprytną wcinką lokuje piłkę w siatce!

11' Pierwsza groźniejsza próba LKS-u. Przytomnie w obronie Dancik.

18' Fragment gry bez groźniejszych sytuacji. Na pochwałę zasługuje Markov, który wykonuje tytaniczną pracę w środku pola.

22' Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego gości. Jeszcze lepiej zachowuje się w bramce Syc.

25' "Setka" Łosia po podaniu Pilcha - broni golkiper LKS-u!

29' Prosta strata Zielińskiego w środku pola - na szczęście bez konsekwencji

31' Piękny strzał Dokudowca! Ponownie górą bramkarz gości!

33' 3:0!!! Dokudowiec przejmuje piłkę źle dograną od obrońcy i pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam!

34' Aj to mogło być 4:0. Pilch nie wykorzystuje dobrej sytuacji.

37' No i jest 4:0! Pilch z najbliższej odległości finalizuje oskrzydlającą akcję zespołu!

45' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

46' ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

48' Dobra próba Pilcha zneutralizowana przez obrońców LKS-u.

54' Świetny strzał Łosia - słupek!!!

55' 5:0!!! Pilch mija bramkarza i lokuje piłkę do pustej siatki!

68' Bramkarz LKS-u dwoi się i troi, aby uchronić swój zespół przed utratą bramki.

80' Tempo meczu opadło, kilka razy LKS zagroziło bramce BKS-u, lecz "na posterunku" cały czas jest Jan Syc.