Tenisiści stołowi BKS Stal cały czas w akcji. 3 czerwca 2023 r. w Żywcu odbył się XXI Międzynarodowy Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. W imprezie wziął udział nasz zawodnik – Kamil Hankus. W kategorii Osób Niepełnosprawnych: „Wózki – Open” zajął bardzo dobre 5 miejsce. Gratulujemy! W sobotę 10 czerwca 2023r. nasza trzyosobowa ekipa pojechała do Pszczyny na ostatni turniej o Grand Prix miasta. Tradycyjnie zawody rozegrano w Zespole Szkół nr 1. We wszystkich kategoriach można było obserwować dużo zaangażowania, emocji.

 

Z dobrej strony pokazali się nasi tenisiści stołowi. Adam Ścibor zajął w swojej kategorii 5 miejsce. „Adam zagrał dziś dobre zawody. W grze z tyłu drabinki w drodze do podium stanął mu dużo bardziej doświadczony zawodnik z Bytomia. Adam postawił twarde warunki na stole a rywal miał bardzo dużo problemów. Przegrał 0:3, ale bardzo, bardzo minimalnie w małych punktach.” – powiedział Sławomir Brak, trener naszych zawodników.

 

W składzie BKS Stal zadebiutował najmłodszy w towarzystwie Błażej Podławiak. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Przy wsparciu starszych kolegów czuł się swobodnie. Trzeci z naszych tenisistów – Paweł Czylok miał trudną drabinkę i mocnych rywali. Zajął ostatecznie 7 miejsce w swojej kategorii.

 

Następna okazja do gier przy stołach już w kolejny weekend, w połowie czerwca w naszej hali sportowej. Sportowe emocje gwarantowane.