Wiosną tego roku wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Bialski Klub Sportowy Stal z Bielska-Białej uzgodniliśmy, że przed rozpoczęciem sezonu 2025/2026 zorganizujemy wspólny sportowy obóz treningowy tenisa stołowego. Jego celem będzie porównanie metodyki treningu w obu klubach sportowych.

 

Obóz zostanie powtórzony również po zakończeniu nadchodzącego sezonu.

 

Na to wydarzenie, w którym weźmie udział prawie 100 zawodników z obu krajów, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Programu Interreg, wspierającego spotkania mieszkańców regionów przygranicznych. Nasz projekt, zatytułowany „Razem przy stole”, został zatwierdzony.

 

Celem projektu jest zmniejszenie postrzegania zakorzenionych stereotypów o Czechach i Polakach po obu stronach granicy, wzmocnienie poczucia wspólnoty i wzajemnego zrozumienia, a także nawiązanie nowych przyjaźni.

 

Efektem i wartością dodaną projektu dla obu klubów będzie wspólne przygotowanie, które – jak wierzymy – przyczyni się do poprawy wyników wszystkich uczestniczących zawodników.

 

Spotykamy się już w ten weekend, 13 i 14 września w Bielsku-Białej!