Spotkanie z UKS Trampkarz 22 Zabrze skomentował Grzegorz Kalamus - kapitan futsalistów BKS Stal. Zapraszamy do lektury!

 

- Przeciwnik w pierwszej połowie bardzo dobrze wykorzystał nasze błędy i dlatego schodziliśmy na przerwę przy wyniku 2:3. Wiedzieliśmy jednak, że mamy duży potencjał, zwłaszcza w ofensywie. Potrafimy strzelać bramki seryjnie, potrafimy przejąć inicjatywę, ale musimy zdecydowanie poprawić organizację gry w obronie, żeby unikać niepotrzebnych strat i nerwowych momentów. Sam mecz był niezwykle zacięty i intensywny, dużo biegania, dużo zmian tempa - jak na realia III ligi futsalu myślę, że kibice dostali naprawdę fajne widowisko.

 

To dla nas ważne przetarcie. Pierwszy w historii mecz sekcji futsalu BKS i od razu zwycięstwo po odrobieniu strat - to buduje. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wiemy, że jak dopracujemy pewne schematy, jak poprawimy komunikację i koncentrację, to będziemy wyglądać jeszcze lepiej. Ten zespół ma charakter, a niedzielny wynik tylko utwierdza nas, że idziemy w dobrym kierunku.